Vítejte

na stránkách firmy Thurs leather & bushcraft. Rádi bychom Vám představili naši firmu a naše produkty. Firma vznikla v roce 2015 po návratu z krásné přírody severního Švédska, kde jsme zjistili že nám jedna, nebo dvě, věci chybí. Postupně jsme zjistili, posilněni kvalitním snusem, že nám jich chybí docela dost a že bude jednodušší je vyrábět, než se pokoušet o malosériovou výrobu u některé existující firmy. Jméno Thurs je připomínkou toho, proč firma vznikla a kde. První návrh byl Krötön protože nám kdysi někdo řekl že „Každá značka která má v názvu přehlasovaný písmenko je prostě dobrá…“, leč chtělo to něco serioznějšího.

A tak se zrodil Thurs.

Thurs je runa  a v originálním významu, kromě zvuku TH, znamená ledový obr nebo trol. Původně značila nejspíše souboj Thora a Ledových Obrů – cyklus přírody a připomínku nebezpečí chladu, zimy.  Podle modernějších výkladů (Nebrali jsme v úvahu moderní esoteriku, která se stejně na ničem neshodne a která, podle nás, stejně patří maximálně na Ezo.tv.) symbolizuje přírodní vlivy, ale i chaos a konflikt, překážky. Nejsou to, ale pouze negativní vlivy. Reprezentuje neutrální sílu, kterou můžete použít podle svého, překážky, které Vás můžou posunout dál nebo Vás zocelit, reprezentuje přírodu, kterou nesmíte podcenit. Musíte jí respektovat a připravit se na ní. Obrnit svojí mysl a tělo.

Výrobky, které Vám můžou v takových situacích pomoct, Vám chceme přinést. Věci které Vám usnadní pobyt i v drsné přírodě, ale zase ne moc, protože pak to není zábava. Věci, které mají podle nás vysokou estetickou i užitnou hodnotu. Věci, které velcí výrobci nenabízejí, a nebo podle nás nestojí za nic.  Věci, které jsou z kvalitních a většinou přírodních materiálů. Věci, které, s troškou péče, bude používat ještě Váš syn až vy už v kolečkovým křesle nesjedete z asfaltu.